HOGYAN LEHET EGY KÖZEL-KELETI HÁBORÚ MENTŐÖV AZ USA-NAK?
Elég durván hangzik, de nézzük meg higgadtan.
Édesapám mondogatta mindig, hogy ha beindul egy újabb háború (most például a Közel-Keleten), amibe az USA beszáll, az nem csak geopolitikai kérdés — hanem lehet egy mentőöv az amerikai gazdaságnak és a dollárnak is. Na de miért gondolják ezt?
Egyszerű: háború = pénzmozgás = dollárigény.
Ha jön egy konfliktus, különösen egy olajban, energiában, nyersanyagban gazdag régióban, az első reakció a világban az, hogy mindenki menekül a stabilabb devizákba — és még mindig a dollár számít annak. Szóval jön a feszültség, jön a dollár iránti kereslet, a pénz elkezd visszaáramlani az amerikai gazdaságba, még ha közben a háttérben dübörög is az infláció vagy a belső bizonytalanság.
Másik szempont: a hadiipar. Az USA-nak elképesztően erős a hadiipari szektora, és egy konfliktus azt pörgeti. Megrendelések, fejlesztések, munkahelyek, GDP-pumpa. Ez régi, csúnya, de működő mechanizmus.
És persze ott van az olaj meg a dollár kapcsolata is — ha a közel-keleti feszültségek miatt felmegy az olajár, az USA-nak az energiapiacon játszó cégei szintén jól járnak, és megint csak a dollár erősödik.
Szóval ezért gondolja sok elemző, hogy ha a helyzet eszkalálódik, az nem csak politikai sztori, hanem egy gazdasági húzás is lehet, ami rövid távon életben tartja a dollárt, és stabilizálja az amerikai gazdaságot, legalább a felszínen.
Nem szép játék, de mindig erről szól.
A kérdés csak az: ki húzza a rövidebbet a végén. És ez bizony sok-sok marka jövőjére lesz pozitív vagy negatív hatással.
Építsük fel együtt a te Személyes-, Céges, vagy Termékmárkadat is! Kérj konzultációt itt: info@lazarcsaba.hu. Az első alkalom ingyenes.
Lázár CSaba
Üzleti tanácsadó
Márkaépítés és Tartalomgyártás Specialista
Stabil pont - Biztos háttér - Naprakész profi támogatás